Tripovník - Cestování z vlastního pohledu

top_logo.jpg
Cesta do Ameriky

O projektu

Projekt Tripovník.cz je v první fázi osobní blog z cest, které jsem doposud absolvoval, a na které mám silné vzpomínky. Již delší dobu jsem o nějaké platformě, kde bych se mohl podělit o své zážitky z cest, přemýšlel. Přes pracovní vytížení ale nebyl nikdy moc čas a vždy zůstalo pouze u nápadu. Vše se začalo lámat v druhé polovině roku 2019, kdy jsem spoluabsolvoval krásnou dovolenou v USA. Přivezl jsem si z ní nejen spoustu zážitků, ale také přes čtyři tisíce fotek. Komu jsem fotky promítl a podložil historkami, které se k nim váží, ten reagoval velmi kladně. Proto jsem začátkem roku 2020 začal přemýšlet nad vlastním blogem, abych mohl najednou distribuovat obsah nejen z této cesty, ale do budoucna i z dalších.

Proto jsem v dubnu roku 2020 zakoupil domény a vznikl projekt TripPOVnik - složenina slov Trip a POV (point of view). Zbývalo jen oprášit klávesnici a pustit se do několika disciplín. Vytvořit obsah a s ním i webové stránky, kde se bude objevovat. I když v rámci Covidu-19 člověk tráví od března 2020 doma více času než by bylo zdrávo, prvotní základní kámen webu a první kapitoly Cesty do Ameriky byly postaveny až v srpnu 2020. Psaní šlo velmi rychle, ale po malých částech. Nebýt toho, že jsem si na sebe ušil bič v podobě domén a hlavně, že mě v psaní velmi podporuje má přítelkyně a také blízcí, asi by blog nikdy nespatřil světlo světa, určitě ne v lednu 2021. Za podporu všem patří velké díky.

Koncem roku 2020 jsem k doménám zakoupil hosting a v prosinci již web provozoval v uzavřené betě. Od 22. ledna 2021 je pak blog veřejně dostupný všem. Prvním příběhem blogu je Cesta do Ameriky, kde postupně budou přibývat kapitoly. Pokud se vám tedy blog líbí nebo teprve zalíbí, nezapomeňte ho sledovat na webu, Instagramu nebo Facebooku

V dalších týdnech bude docházet k technickému vylepšování webu, doplňování obsahu, psaní nových příběhů a kapitol. V budoucnosti by měly další fáze převést osobní blog na otevřenou platformu pro komunitu, která se na obsahu bude spolupodílet. Sledujte proto novinky a nebo se přihlašte k odebírání newsletteru.

Pevně doufám, že se vám tento web zalíbí a připomene, jaká krásná místa u nás v Čechách, v Evropě i ve světě vlastně máme a jaké se dají získat zážitky. Vězte, že i ty negativní v konečné fázi budou zajímavé, protože jak se říká, alespoň bude co vyprávět. Třebaže je cestování teď obtížné nebo nemožné, časy se jistě změní. Proto, buďte zdrávi, pozitivně naladění a třeba popřemýšlejte, s jakým příběhem z cest byste se rádi pochlubili ostatním.

aboutme_bw_small.jpg?

O autorovi

Příběhy na tomto webu Vám přináší zaměstnanec v IT službách, který rád cestuje, amatérsky fotí a dokud mu paměť bude sloužit, a budou ho v činnosti podporovat jeho blízcí, bude Vám je přinášet i nadále.

Reklama

Sociální sítě